Policejní složky se předvedly na Dni pro prevenci ve Stochově

Město Stochov zažilo akci s názvem “Den pro prevenci“, během níž se předvedly dětem i veřejnosti policejní složky v akci. Kromě pracovnic z oddělení tisku a prevence se akce zúčastnili policisté z dopravního inspektorátu, pyrotechnická služba, skupina kynologie a hipologie včetně služebních psů a koní. Ti všichni předvedli ukázky, techniku, výstroj a výzbroj. Akci pořádalo město Stochov v součinnosti s komisí Prevence a kriminalistiky Stochov.

Program byl koncipován pro děti z mateřských, základních i středních škol a také pro dospělé. Kromě policie se na něm podíleli také hasiči, záchranná služba, Městská policie Stochov, Besip, Ekonom a Technické služby Stochov.

„Policisté ze skupiny kynologie předvedli ve dvou časových pásmech výcvik služebních psů včetně poslušnosti a simulované situace při zadržení pachatele. Skupina hipologie předvedla  výcvik dvou služebních koní.  Ukázka byla zaměřena například na poslušnost koní při střelbě, vlajících praporech nebo překonávání překážek jako jsou oheň a zátarasy.  Dopravní policisté předvedli speciální služební vozidlo značky VW Passat. Policisté z obvodního oddělení Stochov seznámili děti a ostatní zájemce s policejní výzbrojí a výstrojí pro pořádkovou jednotku, včetně protiúderového kompletu a k vidění byly i základní pomůcky pro výkon služby, jako jsou služební pouta, obušek, reflexní vesta nebo zastavovací terčík,“ prozradila mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

Účastníci z řad dětí i dospělých se zajímali o zbraně a služební vozidlo se světelnou signalizací. „Policisté pyrotechnické služby, přivezli na ukázku robota a různé druhy munice. V rámci prohlídky provádění  policejních ukázek policistky oddělení tisku a prevence dětem rozdávaly křížovky nebo omalovánky s preventivní policejní tématikou. Pro seniory byly připraveny taktéž křížovky s preventivními radami. V policejním sektoru byla i možnost získání poznatků k náborové kampani, kde se zájemci o službu u policie dozvěděli základní  informace a byla jim předána telefonní spojení  na personální oddělení,“ uvedla dále Jana Šteinerová.

Preventivního dne se zúčastnili žáci místní  základní školy, středního učiliště,  děti ze školy „SLUNCE“ a z Dětského domova i občané města Stochov. Každého z návštěvníků zaujala některá z připravených ukázek a ve většině případů získali nové informace a poznatky, které byly pro ně velkým přínosem.

Autor: Kladno24