Opilý řidič v Kladně se pokusil ujet od dopravní nehody

Řidiče, který při své nejisté jízdě pod vlivem alkoholu odřel v jedné z kladenských ulic parkující vozidlo, zadržel policista, jdoucí náhodou ve svém volnu kolem.

K incidentu došlo v neděli šestého září. Policista si všiml vozidla zelené barvy, vyjíždějícího z ulice Bulharská. Poté, co řidič zabočil do ulice Polská, se ozval náraz. Policista zaznamenal červený vůz značky Peugeot, který se nápadně zakýval. Zelené vozidlo, které do parkujícího vozu narazilo, jelo ještě pár metrů, poté řidič zastavil, ale ihned začal z místa couvat. Policista přiběhl k vozu a zaklepal na okénko u řidiče, který ho ani nevnímal. Teprve po dalším klepání otevřel dveře. Protože byl uvnitř silně cítit alkohol, policista muže za volantem tedy vyzval, aby si vystoupil. Jak uvedla mluvčí policie, muž na výzvy policisty nereagoval a dokonce se pokusil z místa ujet. Z těchto důvodů policista použil při zákroku donucovacích prostředků formou hmatů a chvatů. Přítomná svědkyně incidentu z místa ihned zavolala na policejní linku 158 .

Na místo byla přivolána dopravní policie a dvaačtyřicetiletý řidič byl vyzván k testu na alkohol, který ukázal hodnotu 1,69 promile alkoholu v dechu. Muž byl převezen na policejní služebnu. Nyní čelí podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Zdroj: Kladno24

Foto: PČR