Navštivte výstavu věnovanou Miroslavu Horníčkovi

Miroslav Horníček – aristokrat humoru je název výstavy, která se bude konat k jeho nedožitým stým narozeninám. Součástí vernisáže bude pořad Václava Kopty, který na Miroslava Horníčka zavzpomíná. Moderovat bude Petr Voldán.

Výstava proběhne v Malé galerii a představí Miroslava Horníčka prostřednictvím jeho osobních dokumentů, a to jako herce, scénáristu, režiséra, spisovatele, výtvarníka, fotografa a dobrého společníka svých přátel. Po zahájení budou návštěvníci pozvaní do Velké studovny na vzpomínkový večer v podání herce divadla Semafor Václava Kopty. Pořad bude moderovat publicista, novinář a rozhlasový zpravodaj Petr Voldán. Václav Kopta, herec a hudebník, se proslavil rolí Radka Převrátila, kterou ztvárnil v roce 1982 ve filmu Sněženky a machři. Od roku 1986 je stálým členem divadla Semafor. Aktuálně účinkuje například v představeních: Život je náhoda v obnošený vestě, To nám to pěkně začíná, I ty zpíváš si ty hity, 80 svíček na ztraceným dortu, Patero důvodů pro voo doo, Sex a sex je dvanáct, Je nám 45, …nikoho nezabije. Petr Voldán je známý především divákům České televize, pro kterou připravil několik dílů krátkých dokumentárních filmů z rozsáhlého cyklu Postřehy odjinud. Posluchači jej znají z rozhlasového éteru z pořadů Ozvěny dne; Odpolední Radiožurnál; Stalo se dnes; Sportovní magazín nebo z jeho nejoblíbenějšího programu, ze Zápisníku zahraničních zpravodajů.

Téměř čtyři roky byl zpravodajem Československého rozhlasu v Moskvě, poté i vedoucím kolegů zpravodajů a redaktorů a od r. 1997 zpravodajem Českého rozhlasu v Londýně. Výstava potrvá od 6. září do 9. října

Zdroj: Středočeská vědecká knihovna v Kladně