Navštivte kukuřičné bludiště v Rakovníku

Přemýšlíte, kam na výlet s dětmi? Kukuřičná bludiště jsou skvělým tipem nejen na víkend! Zažijete netradiční dobrodružství v přírodě na čerstvém vzduchu, procvičíte si své mozkové závity a orientační smysl.

Kukuřičné bludiště pro děti i dospělé najdete na 11 místech České republiky. Každý kukuřičný labyrint má jedinečné plány cest, takže jich můžete navštívit víc. Bludiště má více okruhů, takže si sami zvolíte, jestli chcete kratší nebo delší zábavu.

V bludišti je umístěno přes 20 herních tabulí s příšerkami, které jsou důležité pro hru pro malé i velké. Dále zde najdete 8 herních tabulí s QR kódy interaktivní hry. V bludišti najdete i ekologickou prezentaci věnovanou třídění odpadu a také další překvapení…

Hra pro malé i velké spočívá v hledání tajenky. K její uhodnutí vám pomohou indicie, které luštíte z nalezených písmen. Ta v bludišti skrývají příšerky, každá z nich vám prozradí jedno písmeno indicie. Za správnou tajenku dostanete odměnu v podobě placky z reflexního materiálu.

Interaktivní hra je soutěž na čas, při které se snažíte co nejrychleji najít 8 QR kódů umístěných na herních tabulích, nasnímat je mobilem a dostat se ven z bludiště. Buďte nejrychlejší z celé České republiky v Mistrovství v bloudění!

V bludišti jsou navíc umístěné naučné tabule Autorizované obalové společnosti EKO-KOM, a.s., které návštěvníkům popisují cestu odpadů od jejich vzniku až po konečné využití či odstranění a zároveň vysvětlují, že třídění odpadů není zdaleka nic složitého. Správní hledači pak v bludišti odhalí také speciální expozici s ukázkami čtyř recyklačních cyklů papíru, plastu, skla a nápojového kartonu.

Bludištěm se můžete jen projít nebo si zahrát některou z her. Pokud budete hrát hru, můžete se v bludišti zdržet i více jak 1 hodinu.

Kromě vhodného oblečení a obuvi si nezapomeňte mobilní telefon či tablet (s OS Android), abyste mohli hrát naši interaktivní hru. Nejprve si však stáhněte aplikaci Kukuřičáci a přesvědčte se, zda máte ve vašem zařízení čtečku QR kódů. V případě, že máte v telefonu aktivní datový tarif, aplikaci si můžete stáhnout i u pokladny. Pokud nechcete hrát interaktivní hru, můžete hádat tajenku, nezapomeňte pak na tužku či pero! Se vstupenkou získáte herní kartičku, na kterou si budete zapisovat výsledky hádanek.

Důležité je mít na paměti, že pokud před vaší návštěvou prší, nemusí být půda ještě suchá a je důležité si vzít vhodnou obuv, například gumáky a věci na převlečení.

Nemusíte se bát, že byste v bludišti bloudili navždy. Na podzim přeci jezdí kombajn! A teď vážně, před bludištěm se nachází mapa jeho spletitých cest, takže víte dopředu, jak bludiště vypadá.

Při návštěvě bludiště byste měli chodit pouze po vyznačených cestách a netrhat kukuřici. Do bludiště můžete i s kočárky a svého domácího mazlíčka s sebou také klidně vezměte! V bludišti jsou všechna zvířátka na herních tabulích, vaše zvířátka zas na vodítku.

Zdroj: Kukuricaci.cz