Michal Padevět: Člověk je nervózní, ale to je na tom to nejlepší

Minulou sobotu začal další ročník oblíbené soutěže StarDance. Vítězem se stala dvojice Daniela Šinkorová a Michal Padevět. Michal, který se stal kromě skvělého tanečníka také oblíbeným kladenským učitelem, odpovídal na otázky, týkající se jeho účinkování ve StarDance.

Michale, co se vám líbí na StarDance?

Celé, od seznámení přes tréninky až po první přenos, to je skvělé. Do StarDance jsem šel podruhé kvůli celé té atmosféře, tomu, jak se o nás lidi starají, tomu napětí, tomu adrenalinu. Miluju čtvrtky, pátky i soboty, kdy se jde přímo na plac, kde se sobotní přenos odehrává a zkouší se vše. Samotná sobota je nepopsatelná. Projížděčka, generálka a pak hlavní přenos. Člověk je nervózní, ale to je na tom to nejlepší. Nasáváte spousty pocitů a pak to vypukne. Celý tento projekt je velmi propracovaný.

Jak u vás probíhal výběr hudby?

Vybíral jsem ji já, ale při prvním setkání jsem to konzultoval s Danielou a chtěl jsem, aby se to líbilo i jí. Na většině písní jsme se shodli. Až potom jsem vymýšlel choreografii, která by tu hudbu vystihla. Hudba je strašně silná.

Jak budete zvládat přímé přenosy?

Když jsem nervózní, tak chodím a mlčím. A soustředím se.

Michale, vy jste učitel. Jak vám fandí vaši žáci?

Učím na prvním stupni. Při minulé StarDance opravdu fandili, natáčeli ve škole videa, ve kterých nám s Janou vyjadřovali podporu, byli nadšení, říkali, že posílali hlasy, možná se koukaly i celé rodiny. Bylo to příjemné. Cítil jsem podporu i od učitelů, kteří každé pondělí ráno pouštěli přenos dětem znovu. To bylo před dvěma lety. Teď učím třetí třídu. Budu se snažit ta, s nimi být co nejvíc, aby si mě taky děti užily.

Co máte raději, standard nebo latinu?

Jsem latinář. Před dvěma lety jsme měli paradoxně lépe hodnocený standard a asi to bude s Danielou stejné. Ve standardu je to přece jen kompaktnější. Partnerka se na chlapa může víc spolehnout, a proto to dělá lépe, než když jsme v latině mnohdy daleko od sebe.

Zdroj: ČT

Portréty osobností deváté řady taneční soutěže StarDance. Promo fotografie pro kampaň pořadu České televize.