V Kladně proběhla Krajská soutěž v požárním sportu

Městský stadion Sletiště v Kladně byl během uplynulého víkendu svědkem soutěžení profesionálních dobrovolných hasičů v požárním sportu. Muži i ženy předvedli svoji fyzickou výkonnost v mnoha disciplínách. K vidění byla samozřejmě také požární technika a nechyběly ani soutěže pro malé návštěvníky.

Zatímco v sobotu se konaly závody na 100 metrů s překážkami a štafety na 4 krát 100 metrů, v neděli se na Sletišti odehrál požární útok, na který se těšili určitě všichni návštěvníci nejvíc.

O děti se postarali studenti Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Kladno, náměstí Edvarda Beneše, kteří měli stánek hned u vchodu na stadion. Děti si zde mohly malovat, tvořit, soutěžit, nebo si od paní učitelky nechat namalovat něco pěkného na obličej. Pozadu nezůstala ani Hasičská vzájemná pojišťovna a Pojišťovna MV, která kromě svých služeb nabídla další atrakce pro děti. Skok panáka nebo házení balonem do basketbalového koše. Za odměnu na ně čekaly omalovánky, pastelky nebo přívěsky. U stánku HZS Středočeského kraje bylo možno vyzkoušet si helmy, obleky a další hasičskou výzbroj.

Víkend si soutěžící i návštěvníci užili a to i přesto, že počasí se oproti předchozím dnům poněkud ochladilo. Nebo možná právě proto. Atmosféru si můžete přiblížit v naší fotogalerii.

Autor: Kladno24

Foto: Jana Brožová