Kladenští policisté získali v plaveckém přeboru celkem sedmnáct medailí

Kladenští policisté se zúčastnili tradičního plaveckého přeboru, který pořádalo Krajské ředitelství policie Středočeského kraje. Přebor se koná pravidelně již více než dvacet let.

Letos policisté závodili v bazénu Policejní akademie v Praze. Za územní odbor Kladno se zúčastnilo družstvo ve složení tří policistek a čtyř policistů z oddělení hlídkové služby, kriminální policie a vyšetřování, z obvodního oddělení Slaný a ze skupiny kynologie Středočeského kraje.

Tradičně se soutěžilo v disciplínách 50 metrů volný způsob, 100 metrů volný způsob, 50 metrů prsa, 50 metrů znak, štafeta 4 krát 50 metrů volný způsob a 400 metrů volný způsob. Zvláštními disciplínami přeboru bylo záchranné plavání v plavkách 25 m pod vodou a 25 m volný způsob a dále záchranné plavání v oděvu 20 m se zanořením a vylovením předmětu ze dna bazénu ve vzdálenosti 25 m od startu.

Zástupci kladenských policistů byli velmi úspěšní a získali celkem sedmnáct umístění na prvních třech místech. Někteří policisté územní odbor Kladno reprezentovali na přeboru v plavání již sedmým rokem a vždy se umístili na předních místech s obdržením diplomu a medaile.

Policisté z prvního místa jsou nominováni na Policejní mistrovství České republiky v plavání. Jeden z nejúspěšnějších kladenských policistů letošního roku  nadstrážmistr Střeska se zúčastnil tohoto mistrovství v plavání již pěti ročnících a ve dvou letech získal tři medaile. Nejcennější kov, zlatou medaili, obdržel v roce 2012 a stal se mistrem Policie České republiky v plavání se záchranou tonoucího pro rok 2012 v disciplíně 50 m prsa.

Autor: Kladno24