Kladenští kriminalisté dopadli dalšího drogového dealera

Díky výborné práci kriminalistů byl dopaden muž, který vyráběl pervitin, který také na území Kladna distribuoval drogově závislým osobám.

Kriminalisté zjistili, že jedenapadesátiletý muž z Kladna minimálně od února letošního roku prodával v Kladně pervitin, který si také sám, z léků, jež obsahují pseudoefedrin, vyráběl. U podezřelého byla provedena domovní prohlídka, během které policisté zajistili kompletní laboratoř na výrobu drogy pervitin, tedy baňky, teploměry, mateční roztok, kyseliny, váhy a další komponenty.

„Muž se tohoto jednání dopustil i přes skutečnost, že byl 6. prosince 2016 rozsudkem Okresního soudu Kladno odsouzen pro přečin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání k úhrnnému trestu odnětí svobody v trvání šestnácti měsíců ve věznici s ostrahou,“ uvedla mluvčí kladenské policie Michaela Nováková.

Jelikož bylo po muži vyhlášeno celostátní pátrání a byl na něho vydán příkaz k dodání do výkonu trestu, byl zadržen a převezen na policejní služebnu, odkud byl eskortován do věznice v Ruzyni. „V nejbližších dnech bude recidivistovi sděleno obvinění pro zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což mu hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let,“ dodala Michaela Nováková.

Autor: Kladno24