Kladenský zimní stadion projde rozsáhlou rekonstrukcí

Radnice města Kladna připravuje rekonstrukci zimního stadionu za téměř 150 milionů korun. Opravit se musí především střecha, která je v havarijním stavu. Letos bude vypsáno výběrové řízení na dodavatele a samotná rekonstrukce začne na jaře roku 2021. Příprava prací probíhá v úzké spolupráci s hokejovým klubem.  

„Zimní stadion již delší dobu vyžaduje zásadní investice. Hokej ke Kladnu patří, i proto je modernizace zimního stadionu pro radnici velmi důležitá. Do konce března vypíšeme výběrové řízení a věřím, že s rekonstrukcí začneme na jaře roku 2021,“ řekl Dan Jiránek, primátor Kladna. „Zimní stadion dostane novou střechu, zateplené opláštění, nová okna i elektrické rozvody včetně akustiky a požárního systému,“ upřesnil Jiránek.

Střecha zimního stadionu je v havarijním stavu a pod neustálým odborným dohledem. Bezpečnost všech diváků i sportovců je zajištěna speciálním čidly, která konstrukci střechy monitorují. „Toto dočasné řešení je na velmi vysoké technické úrovni, ale už se těšíme na novou střechu a další inovace, které rekonstrukce nám všem přinese,“ řekl Jaromír Jágr, majitel hokejového klubu Rytíři. „Současná spolupráce mezi hokejovým klubem a městem, které zimní stadion patří, je skvělá a věřím, že rekonstrukce kladenskému hokeji zajistí moderní zázemí,“ dodal Jágr.

„Nejdříve dojde k demontáži stávající střechy, včetně osvětlení a elektrických rozvodů. Nová střecha bude z ocelových nosníků a navržena tak, aby v následujících letech umožnila další rozvoj technologií a úpravy stadionu,“ informoval Jiří Chvojka, radní města a jednatel Sportovních areálů města Kladna.

Hokeji se v Kladně věnují stovky dětí, jen Rytíři mají zaregistrovány více než tři stovky nadšených hokejistů. Další trénují na stejném stadionu pod hlavičkou klubu PZ Kladno. Sport ke Kladnu neodmyslitelně patří, vedle hokeje také volejbal, floorbal, aerobik, karate, tenis, fotbal a radnice si činnosti všech sportovních klubů velmi váží.

Zimní stadion v Kladně je majetkem města Kladna a spravuje ho firma SAMK – Sportovní areály města Kladna. Stadion využívají především hokejové kluby a také krasobruslení, je ovšem otevřen i veřejnosti pro volné bruslení. Stadion byl otevřen v roce 1949, kompletně zastřešen v roce 1959 a poslední částečná rekonstrukce proběhala v roce 2014.

Zdroj a foto: Město Kladno