Kladenský spolek Halda usiluje o vrácení sochy Rodiny zpět na náměstí Jana Masaryka

Spolek Halda chce v rámci projektu Můj kraj vrátit zpět na náměstí za věžáky sochu Jarmily Malátové s názvem Rodina. Ta zde stála od roku 1975 až do rekonstrukce náměstí v roce 2015. Iniciativu můžete podpořit hlasováním na adrese https://mujkraj.kr-stredocesky.cz/hlasovani/ a to až do 14. června.

„Socha Rodiny patří k několika málo dochovaným plastikám významné sochařky Jarmily Malátové, cenná je hlavně díky své neobvyklé kruhové kompozici. Při rekonstrukci náměstí v letech 2015–2016 se počítalo s tím, že prostor získá novou dominantu a pro sochu se mělo najít jiné využití. To se ale doteď nestalo, a tak je složená na dvoře kladenského magistrátu, což nám přijde škoda,“ přibližuje záměr Roman Hájek ze spolku Halda.

Záměr tak spolek Halda přihlásil do projektu krajského participativního rozpočtu Můj kraj. V rámci něj budou podpořeny projekty, které získají největší počet hlasů. Hlasování probíhá od 16. 5. až do 14. 6., hlasovat mohou obyvatelé Středočeského kraje nad 18 let. Favorizovanému projektu lze udělit hned dva kladné hlasy.

Autor: Roman Hájek