Kino Sokol pořádá sbírku na zakoupení nové promítačky

Oživení populárního kina Sokol nabývá stále zřetelnějších obrysů. Spolek Kino žije, který se stará o jeho kulturní program, momentálně shání prostředky na novou promítačku. A sází při tom na samotné Kladeňáky a fanoušky kina. Potřebnou částku chce získat ve sbírce na portálu HitHit.cz, kde za příspěvek kinu mohou lidé získat vybranou odměnu.

„Vlastní promítačka nám chybí, zatím si ji musíme vždy půjčovat. Od září bychom ale chtěli promítat častěji, a to už půjčování není možné. A protože je promítačka nákladná věc, obracíme se na naše fanoušky a hrdé Kladeňáky,“ říká Roman Hájek ze spolku Kino žije. „Věříme, že potřebnou částku se nám podaří shromáždit,“ dodává.

Za prvních deset dní se zatím z cílové částky 110 tisíc korun podařilo vybrat 45 procent! Kinu přispělo přes sedmdesát lidí. „Každý přispívající si může vybrat určitou odměnu – lístky na jedno představení, permanentku, možnost zahrát si únikovou hru navrženou speciálně pro kino nebo romantický večer na balkoně,“ přibližuje Roman Hájek. V případě úspěchu sbírky dostanou přispěvatelé přislíbené odměny po prázdninách.

„Zatím jsme s průběhem sbírky spokojení. Doufáme, že stejně dobře se podaří vybrat i druhou půlku. A máme radost, že osud kina není lidem lhostejný,“ dodává Alžběta Bitnarová ze spolku Kino žije. Ten i na červen chystá řadu zajímavých akcí, například dětský den 1. června, filmové středy v letním kině na dvoře, koncert Justina Lavashe 23. června nebo Kladenské letní vinohraní 28. června.

Veškeré aktivity přitom přesouvá do prostoru dvoru kina. V hlavním sále by totiž v průběhu června měla začít rekonstrukce. Během té kino dostane novou podlahu a akustické obložení, které umožní jeho postupnou proměnu v multifunkční prostor.

Přispět na promítačku pro kino Sokol lze zde: https://www.hithit.com/cs/project/3678/poridme-promitacku-kinu-sokol

Zdroj: Kino žije