Jiří Langmajer: Detektivky prakticky nečtu a moc jsem jich neviděl

Televizní diváci se v těchto dnech dočkali druhé řady kriminální série Labyrint. Přinášíme rozhovor s představitelem majora Remeše, Jiřím Langmajerem.

Těšil jste se na další setkání s majorem Remešem?

Máme za sebou 14 dílů, takže jsme si na sebe zvykli a jsem s touto postavou spjatý. Mnohokrát jsem se při natáčení ptal Jiřího Stracha, jestli tu či onu scénu nemám zahrát jinak. On většinou odpovídal ne, hrej to tak dál, tak je to dobře. Je to pro mě oceněním, že jsem postavu Remeše chytil za správný konec.

Je něco, co spojuje Jiřího Langmajera s majorem Remešem?

Profesně samozřejmě vůbec nic. V druhé řadě Labyrintu je osobní dějová linka minimální, odsunutá na druhou kolej, tak ani v tomto případě nemůžu srovnávat.

Co Vy a detektivky?

Tento žánr jsem nikdy nevyhledával. Detektivky prakticky nečtu a moc jsem jich neviděl. Teď ani dřív. Navíc, když jsem byl kluk, moc jich nebylo.

Dvě řady Labyrintu, cyklus pro děti Pohádky krále Jiřího, Četníci z Luhačovic. To všechno jsou pořady brněnského studia České televize, které Vás v poslední době hodně zaměstnávaly. V Brně tedy trávíte hodně času.

A také na trase Brno – Praha. Je to náročné a přiznávám, že i trochu sobecké ve vztahu k mým divadelním kolegům. Ale zvládli jsme to a jsem za to rád. A Brno? Není lepší místo, kde trávit čas mezi natáčením. Zdejší saunový svět poblíž přehrady, večery ve středu města… Mám tady na růžích ustláno.

Vraťme se ještě k Labyrintu. Jaká je spolupráce s Jiřím Strachem?

Profesionální, smysluplná. Natáčení s ním bylo nádherného čtvrt roku. On přesně ví, co chce a jak to chce. Žádné prostoje, hodiny čekání a hledání. Na plac s ním se pokaždé těším, je to čirá radost. V profesní i osobní rovině.

Zdroj: ČT