Jen pár minut stačilo v Kladně k vykradení parkujícího vozidla

Ve čtvrtek  patnáctého srpna v pravé poledne zaparkovala čtyřiapadesátileté žena z Berouna v Kladně v ulici Ve Strnadovně na parkovišti u místního hřbitova osobní automobil Škoda Octavia. Když se přibližně po deseti minutách k vozidlu vrátila, zjistila, že bylo vykradeno.

Zatím nezjištěný pachatel rozbil levé zadní okénko u zavazadlového prostoru, ze kterého následně odcizil kabelku s peněženkou s finanční hotovostí, platebními kartami, osobními doklady a doklady od vozidla. Dále v zavazadle měla poškozená žena mobilní telefon a klíč. Celkem byla škoda vyčíslena na 12 tisíc korun.

Skutek je prošetřován jako přečin krádeže a přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Aby se podařilo pachatele, zjistit a následně dopadnout, přivítali by policisté informace od případných svědků této události. Jakékoli indicie, které by vedly k odhalení totožnosti výše zmiňovaného zloděje, je možné sdělit osobně na Obvodní oddělení Kladno – město, nebo vyšetřovatele případu kontaktovat telefonicky na čísle 974 873 500. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Zdroj: PČR