Jako z akčního filmu, policisté v Kladně dopadli tři sprejery

V areálu vlakového nádraží Kladno Dubí došlo k znehodnocení odstavených vagonů. Své umění si na nich vyzkoušeli tři sprejeři z Prahy. Jakoby Kladno nemělo dost vlastních vandalů. Návštěva Kladna se však partičce umělců nevyplatila, všichni totiž skončili v rukou policistů. Zásluhu na šťastném konci případu má i jeden šikovný služební pes.

Vše začalo v odpoledních hodinách v neděli sedmnáctého března. Policisté přijali hlášení o vandalech, kteří na nádraží v Kladně Dubí sprejují na odstavené vagony. Hlídka se ihned vydala na místo, kde již čekal oznamovatel a ukázal policistům směr, kde se odstavené vagony nacházejí. Vzhledem k velikosti areálu bylo nutno, aby se policisté rozdělili pro případ, že se pachatelé dají na útěk. Vyžádali si také kolegu kynologa se psem a zahájili akci. Policistka v autě vyjela směrem od Průmyslové ulice a její kolega zamířil k vagonům. Skutečně tam spatřil tři osoby, které se, jakmile ho zahlédli, daly na útěk. Doběhly až na vlakové nádraží Kladno Dubí, kde se ukryly v haldách suti a v křoví. Policista je v jejich úkrytu zahlédl a rozběhl se opět k nim, vandalové však vyběhli a ztratili se z dohledu.

Policistka se služebním vozem kolegu vyzvedla a hlídka začala prohledávat okolí. V té chvíli zahlédl podezřelé osoby, odpovídající popisu pachatelů kolega se služebním psem, který byl přivolán na pomoc , na autobusové zastávce ve Vrapické ulici. Když dorazila na místo i hlídka, policista, který trojici pronásledoval, okamžitě poznal, že se jedná o tytéž osoby. Po prokázání totožnosti se ukázalo, že se jedná o muže ve věku jednatřicet, šestadvacet a dvaadvacet let cizí státní příslušnosti, v současné době žijící v Praze. Všichni tři skončili v poutech, aby se nemohli znovu pokusit o útěk. Poté se policisté se služebním psem vydali prohledat trasu, kudy zadržení utíkali, aby nalezli batohy, které měli původně pachatelé na zádech. Ty pes skutečně po chvíli nalezl ukryté v křoví a kromě nich také dvě tašky plné sprejů.

Trojice byla přepravena na oddělení Kladno venkov k podání vysvětlení a provedení prvotních úkonů. Škoda, způsobená posprejováním odstavených vagónů, nebyla doposud vyčíslena.

Autor: Kladno24