Neobydlený dům v obci Srby se stal terčem zlodějů

Stochovští policisté šetří případ vloupání do neobydleného domu, ke kterému došlo v době od 11:00 hodin 16. července do 11:26 hodin dne 18. července v obci Tuchlovice – Srby.

Zatím neznámý pachatel překonal nejprve oplocení pozemku, dosud nezjištěným způsobem otevřel petlicí uzavřené vrata garáže a z této odcizil 40 metrů čtverečních dlaždic v celkové hodnotě 32 tisíc korun. To mu ale zřejmě nestačilo, tak se rozhodl podívat i do přilehlé kůlny. Zde po vypáčení dveří zcizil čtyři jízdní kola v hodnotě 40 tisíc korun, čtyři zimní pneumatiky včetně hliníkových disků zn. BMW, velikost 16´, tzv. “ ranflety“ v hodnotě 40 tisíc korun a čtyři zimní pneumatiky o velikosti 15 v hodnotě cca 2 tisíce korun. Poškozením vznikla majiteli škoda 500 korun.

Skutek je prošetřován jako přečin krádeže a pachateli hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let.

Aby se podařilo zloděje vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí výše uvedené nemovitosti v inkriminovanou dobu podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Stochov, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 881. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Zdroj: PČR