Další úspěch kladenského karate

Předposlední víkend v listopadu se konalo mistrovství České republiky karate FSKA v České Lípě. Kladenské karate mělo opět silné zastoupení z oddílu Keiko ryu Shotokan. Turnaje se zúčastnilo více než čtyři sta závodníků z více než dvaceti oddílů z celé české republiky. Kladenské karate přivezlo celkem čtyřiadvacet cenných kovů a zařadilo se tak mezi nejúspěšnější kluby turnaje a zároveň potvrdilo, že v Kladenském okrese nemá konkurenci.

V úvodu se představili mladí závodníci z tréninkové skupiny Yellow, ve které se klub zaměřuje především na děti do žlutého pásku. Velké překvapení turnaje byl nejmladší člen výpravy Martin Šimovič, kterému je teprve sedm let a z turnaje si přivezl svoji první medaili a titul vicemitr ČR. Milým překvapením byli také závodníci David Tuška a Aneta Jandová, kteří si v disciplíně kata dokázali vybojovat 3. místo. Mezi staršími závodníky si nejlépe vedla Milena Najmanová, která nenašla v České republice soupeřku a tak si domů odnesla zlatou medaili. Na bronzovou příčku dosáhl také Sam Černých v dorostenecké kategorii, který se probojoval až do boje o 3. místo a vyhrál.

Poté již nastoupili tradičně závodníci z tréninkové skupiny CADET a JUNIOR. Nejlépe si vedl Martin Thrin Nhu Sam, který ve své kategorii vybojovat zlatou příčku a nechal všechny závodníky daleko za sebou. Domů si odvezl titul mistra ČR a veliký úsměv. Ještě neutichl potlesk z prvního titulu a sportovní halou se ozval bouřlivý potlesk podruhé a to pro mladou závodnici Valerii Kuzněcovou, která ve finálovém bloku zvítězila a získala pro kladenské karate další titul mistra ČR. Velice pěknými výkony se předvedla také závodnice z Velké Dobré Františka Kašparová, která ve finále získala stříbrnou medaili a titul vícemistryně ČR. Na sportovní tatami se také postavil závodník Honza Bárta, který v repasáži prošel všemi koly a vybojoval bronzovou medaili. Stejným výsledkem se může také pyšnit poslední mladší závodník František Rozner, který rovněž vybojoval pro kladenské karate bronzovou medaili.

Organizátor turnaje Pavel Znamenáček zvládl organizaci na výbornou a tak jsme se ještě v dopoledních hodinách dostali k dorosteneckým a juniorským kategoriím. Zde se nejlépe vedlo tandemu Veselá – Vrábelová. Nejdříve proběhlo juniorské finále, ze kterého vzešla jako vítězka Anička Vrábelová a Bára Veselá obsadila druhé místo. V další kategorii, která byla bez omezení pásku, si to závodnice otočili, a finále bylo opět v barvách kladenského karate. Tentokrát ale vyhrála Bára Veselá a Anička Vrábelová skončila druhá. O pěkné finále se také postaral juniorský závodník Jakub Krausz, který v kategorii open prošel až do finále, kde se setkal s favorizovaným závodníkem z Neratovic. Ten nakonec vyhrál a Krausz si odnesl stříbrnou medaili a titul vicemistra republiky. Bylo to velice hezké a emotivní finále a oba závodníci předvedli karate na vrcholové úrovni.

Po kategoriích jednotlivců přišlo na řadu více než 160 týmů v disciplínách duo, tým a modelové situace. Zde si opět vedl nejlépe tandem Vrábelová – Veselá, které získaly v disciplíně kata duo zlatou medaili. K tomu navíc tato dvojice přidala ještě zlatou medaili v disciplíně kata team, kde tuto dvojici doplnila závodnice Ema Kušková. Skvělé výkony! V disciplíně kata duo nastupovali také týmy Kuzněcová – Kašparová, které získaly ve finálovém bloku v disciplíně kata duo starší žákyně 2. místo, a dále duo Bárta – Thrin Nhu Sam vybojovali v disciplíně kata duo starší žáci krásné 3. místo.

Celý turnaj se nesl ve velice příjemné přátelské atmosféře, diváci svým potleskem ohodnotili nejednu pěknou akci a tak jsme díky tomu strávili příjemný den. Velké poděkování patří také městu Kladnu, které oddíl Keiko ryu Shotokan Kladno podporuje v průběhu celého roku.

MISTŘI ČR

Bára Veselá – kata open

Anička Vrábelová – kata

Valeria Kuzněcová – kata

Martin Thrin Nhu Sam – kata

Milena Najmanová – kata

Bára Veselá – kata team

Anička Vrábelová – kata team

Emma Kušková – kata tem

Bára Veselá – kata duo

Anička Vrábelová – kata duo

ViCEMISTŘI ČR

Jakub Krausz – kata open Bára Veselá – kata

Anička Vrábelová – kata open

Martin Šimovič – kata

Františka Kašparová – kata

Frantička Kašparová -kata duo

Valeria Kuzněcová – kata duo

BRONZOVÍ MEDAILISTÉ

Aneta Jandová – kata

František Rozner -kata

Honza Bárta – kata

David Tuška – kata

Sam Černých – kata

Honza Bárta – kata duo

Martin Thrin Nhu Sam – kata duo

Autor: Lukáš Maule