Česká televize nabídne o víkendu nový thriller ze současnosti

Thriller ze současnosti od režiséra Sametových vrahů je příběhem policisty protikorupčního útvaru, pro kterého není idea právního státu jen frází. Jako inspirace tomuto dvoudílnému televiznímu filmu posloužily zkušenosti reálného policisty Václava Lásky, který byl součástí elitního vyšetřovacího útvaru a na základě své praxe napsal román. Součástí příběhu je tedy několik konkrétních kriminálních kauz, které nebyly právně dořešeny a jejichž pozadí je mnoha divákům neznámé.

„Tomáš Krása je vystudovaný právník, který ale nechce stát na této straně zákona, nechce vytahovat lidi ven z vězení, ale naopak by je tam raději zavíral. Proto jde k zvláštnímu útvaru u policie a snaží se odhalovat korupci někdy i trochu na vlastní pěst. Je to takový samorost a nemyslím si, že se to všem líbí. Sám nevím, jestli bych měl na takovou práci žaludek a taky odvahu, zvlášť když víte, že vám může jít o život,“ říká jeho představitel Richard Krajčo.

„Půjde o thriller, v němž si hlavní hrdina nemůže být jist ani loajalitou kolegů,“ popisuje režisér Jiří Svoboda a dodává: „Kromě reflexe kriminálního a policejního prostředí bych filmem rád přiblížil divákovi psychosociální změny, které představuje neomezená možnost vhledu do našeho soukromí prostřednictvím stále dokonalejších elektronických prostředků. Současné systémy sledování a odposlechu jsou velmi dokonalé, vejdou se do kufříku a lze je v zahraničí zakoupit za asi 20 až 70 milionů korun. V České republice se pohybuje asi deset těchto přístrojů, jejichž vlastníky nejsou policisté.“

Premiéru prvního dílu můžete vidět v neděli 26. ledna na ČT1.

Zdroj: ČT