V adventním čase se kladenští strážníci zaměřili na prevenci

V úterý dopoledne proběhla v jednom z nákupních domů v Kročehlavech preventivní akce kladenských strážníků. Ti se zaměřili na opuštěné nákupní vozíky, ve kterých zákazníci zanechali své osobní věci.

Právě těchto situací využívají nenechavci, kteří se v době adventu a Vánoc zaměřují na kapesní krádeže a krádeže odložených věcí. Během čtyřiceti minut se podařilo strážníkům upozornit devatenáct koupěchtivých zákazníků na to, že mohli o své věci ve vteřině přijít. Jednalo se jak o kabelky, brašny, tak i o celé vozíky s již zaplaceným nákupem. Reakce některých lidí strážníky trošku zaskočila. Jeden ze zákazníků na dotaz, zda si je vědom toho, že mohl o svou tašku, ve které měl celý důchod, přijít, odvětil: „Dělám to takhle třicet let a nevidím důvod to dělat jinak.“ Ve většině případů však zákazníci strážníkům poděkovali a své věci si vzali k sobě. S přáním krásných svátků se pak rozešli.

Strážníci Městské policie Kladno v předvánočním čase zvýší kontroly v okolí všech nákupních center. Upozorňují zákazníky na to, aby při ukládání nákupů nenechávali své věci bez dozoru. Zvýšené kontroly budou následovat také na místech posledního odpočinku, kde často lidé nechávají kabelky a tašky na sedadlech zaparkovaných vozidel nebo odložené vedle hrobových míst, která upravují. Těchto situací opět využívají různí pobertové.
Městská policie Kladno chce těmito preventivními akcemi přispět ke klidnému prožití adventu a Vánoc.

Zdroj: MPK