Vozidlo zadržené v Kladně převáželo zbraně a drogy

Běžná kontrolní činnost středočeských celníků v Kladně odhalila v jednom z vozidel podezřelou posádku. Muži u sebe měli drogy a zbraně. Během nouzového stavu a zákazu vycházení se jim noční jízda městem nevyplatila.

Celníci zastavili ve středu třináctého ledna před třiadvacátou hodinou na křižovatce ulic Sokolská a Kročehlavská vozidlo značky Škoda Superb. Uvnitř se kromě třiačtyřicetiletého muže nacházeli další tři spolujezdci ve věku dvaačtyřicet, šestatřicet a pětatřicet let.

Na dotaz celníků, jaký je účel jejich cesty při nouzovém stavu a zákazu vycházení ve večerních hodinách, muži odpověděli, že jedou na oslavu ke kamarádovi. Řidič tvrdil, že jedou na oslavu ke kamarádovi. Následně bylo zjištěno, že má od jednatřicátého prosince minulého roku vyslovenou blokaci řidičského oprávnění a u sebe neměl ani občanský průkaz. Stejně tak jako další dva muži na zadním sedadle vozu. Prokázat se mohl jen spolujezdec. Lustrace ukázala, že zákaz řízení mají všichni čtyři a jejich minulost provází kriminální činnost.

Při kontrole vozidla nalezli celníci černou brašnu, uvnitř které se nacházela gramová váha, sáčky s rychlouzávěrem, čtrnáct tablet a dva sáčky s lékem KAMAGRA (viagra), OCB papírky, skleněnou dýmku (prostředek na užívání omamných a psychotropních látek) a sáček, který obsahoval bílo-žlutou krystalickou látku o celkové váze 28,3 gramu. Byl proveden sken krystalické látky přes Ramanův spektrometr s pozitivním výsledkem na přítomnost metamfetaminu, známého jako pervitin.

Celní hlídka poté provedla u mužů také kontrolu na zbraň. Během ní byl u jednoho z nich nalezen sáček obsahující marihuanu, jak sám muž potvrdil, o celkové váze 5,1 gramu. Do kontroly byla zapojena také služební fenka německého ovčáka Enny, která označila jako další skrýš středový panel, kde se nacházel sáček s konopím o váze 1,5 gramu. Dalším místem, které pes označil, byl úložný protor pod předním sedadlem u spolujezdce. Zde se nacházely dvě střelné zbraně EKOL SPECIAL 99 9mm PA Blanc a EKOL TUNA 8mm PA Blanc, dále 11 kusů (slepých) nábojů 8mm a 5 kusů ostrých nábojů 7,65mm SBP. 

Celý případ byl předán policii, která si všechny čtyři podezřelé převzala.

Autor: Kladno24

Foto: Celní správa České republiky