Kladenští policisté děkují za pomoc

Pro kladenské policisty v souvislosti s koronavirovou nákazou ušili někteří dobrovolníci jednotlivě několik desítek roušek pro jejich ochranu při výkonu služby.

„Mezi prvními dobrovolnicemi byla dvojice Katka a Lucka ze Slaného, další ušité roušky jsme v prvopočátku obdrželi od paní z Kladna a ze Stochova. Celkem se jednalo o necelých dvě stě kusů roušek. V tomto týdnu na Územní odbor Kladno PČR bylo z Vězeňské služby Vinařice předáno několik set roušek, které byly ušity odsouzenými ve vinařické věznici,“ uvedla mluvčí policie Jana Šteinerová.

Na pracovníky složek Integrovaného záchranného systému při jejich náročné práci v první linii myslí mnoho lidí a pomáhají například předáním zadarmo již zmiňovaných ušitých roušek nebo dodáváním dezinfekčních prostředků, občerstvení nebo nápojů. Tato velká míra solidarity mezi lidmi v souvislosti koronavirovou nákazou jen potvrzuje, že danou situaci zvládneme společnými silami.

Kladenské policistky z obvodního oddělení Kladno a služby kriminální policie a vyšetřování pro sebe a své kolegy taktéž ušily již přes dvě stě kusů roušek.

Policisté územního odboru Kladno děkují všem občanům, kteří se chovají bezpečně a dodržují všechna vládní nařízení včetně zakrytí dýchacích cest. Díky zodpovědnému jednání a chování všech osob se podaří společně zvládnout toto nelehké období v čase nouzového stavu.

Zdroj: PČR