Hráči volejbalu přišli v Kladně o peníze

Kladenští policisté pátrají po pachateli trestného činu krádeže, ke kterému došlo ve sportovní hale v ulici Sportovců. Neznámý muž vnikl do šatny hráčů volejbalu a odcizil finanční hotovost z jejich peněženek.

Ke krádeži došlo pětadvacátého února během konání profesionálního zápasu volejbalové ligy v době od osmnácti do devatenácti hodin.

„V odpoledních hodinách před zápasem přišel na recepci ve sportovní hale muž, který se představil jako Novák nebo Novotný a oznámil recepčnímu, že je předvoj týmu hráčů, kteří mají sehrát výše zmiňovaný zápas. Recepční předal tomuto muži klíč od šatny a ten nejspíš vyměnil ve dveřích šatny cylindrickou vložku, ve které zanechal i klíč,“ uvedla mluvčí kladenské policie Michaela Nováková.

Hráči se převlékli, zamkli dveře a odešli odehrát zápas. Zloděj se v té chvíli do šatny vrátil, odemkl si a z peněženek odcizil částku ve výši čtyř tisíc korun. Dveře uzamkl a z objektu odešel. Hráči ihned po zápase nic nezjistili, vedení kladenského klubu kontaktovali až přibližně po třech hodinách.

„Policejním šetřením bylo zjištěno, že vstup do sportovní haly je monitorovaný kamerovým systémem, další prostory bohužel už nikoliv. Na kamerovém záznamu je v čase 15:20 hodin zachycen muž, který vstupuje do haly. Recepční, který muži předával klíče, uvedl, že se jedná o pravděpodobného pachatele skutku,“upřesnila Michaela Nováková

Do dnešního dne se však nepodařilo zjistit totožnost této osoby. Policie by přivítala jakékoli poznatky od občanů, které by vedly k odhalení identity tohoto muže.

Jakékoliv informace k jeho osobě je možné sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Kladno – město, nebo kontaktovat policisty na telefonním čísle 974 873 500. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Autor: Kladno24