Grilování v Otvovicích skončilo obviněním z pokusu vraždy

Kriminalisté Krajského ředitelství policie Středočeského kraje předali v těchto dnech usnesení o zahájení trestního stíhání pro zvlášť závažný zločin vraždy ve stadiu pokusu a pro trestný čin  ublížení na zdraví cizinci, který nožem vážně zranil známého a jeho matku.

K incidentu došlo v sobotu jedenáctého dubna v Otvovicích na Kladensku krátce před desátou hodinou večer v jednom z rodinných domů, kam, dnes již obviněný muž, přijel ke svým známým na grilování. Společnost popíjela různý alkohol, přičemž ten zřejmě zapříčinil agresivitu dvaatřicetiletého cizince. Ten následně po předchozí slovní rozepři napadl řeznickým nožem s více jak třiceticentimetrovou čepelí svého šestadvacetiletého známého a zasadil mu několik bodných ran do oblasti břicha. Následně pak nožem zranil i jeho matku, která se mu nůž snažila z ruky vytrhnout.

Kriminalisté, kteří přijeli na místo, cizince, který byl značně pod vlivem alkoholu, zadrželi, a současně si na místo vyžádali i služebního psa k prohledání okolí incidentu. Pes do patnácti minut nalezl i důkazní materiál, tedy nůž, kterým měl obviněný obě osoby napadnout. 

Současně s obviněním pachatele podali kriminalisté návrh na jeho vazební vyšetřování. Ten soudce beze zbytku akceptoval, aby se obviněný neskrýval a nevyhýbal trestnímu stíhání, nepůsobil na nevyslechnuté svědky, či trestnou činnost neopakoval.

Pobodaný muž byl ve vážném stavu, se zraněním ohrožující život, transportován do nemocnice, kde je i nadále hospitalizován.

Cizinci, který se měl dopustit zločinu vraždy ve stadiu pokusu a ublížení na zdraví a který je vyšetřován vazebně, může v případě uznání viny před soudem hrozit až osmnáctiletý trest odnětí svobody.

Zdroj: PČR