Fantom kladenských restaurací dopaden

Tří krádeží v kladenských restauracích se od letošního února do dubna dopustil muž, který byl v minulých dnech policisty vypátrán a dopaden.

Pachatel uvízl v hledáčku kladenských kriminalistů poté, co se dne dvaadvacátého února vloupal do restaurace v Kročehlavech. Odnesl si cigarety v hodnotě osm tisíc korun. Loupení ho zřejmě lákalo dál, protože čtyřiadvacátého února násilně vnikl do prostor inzertní kladenské pobočky, kde ho zlákala finanční hotovost v pokladně. Celkem zde způsobil škodu za čtyři a půl tisíce korun.

Potřetí a naposledy navštívil tento zloděj restauraci v Erbenově ulici v Kladně, kde si přivlastnil tři mobilní telefony. Škoda tentokrát činila čtyřicet tisíc korun. Celkově pachatel způsobil škodu, která byla vyčíslena na dvaapadesát tisíc pět set korun. Ovšem tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu…..

Dne pátého května se podezřelého podařilo vypátrat. Jedná se o dvacetiletého mladíka z Kladna, který se trestné činnosti dopustil již v minulosti. Během uplynulých třech let byl za tyto činy dokonce odsouzen. Nyní byl opět obviněn z trestného činu krádeže vloupáním, za což mu hrozí maximální trest až ve výši osmi let. Jednoho ze zmiňovaných trestných činů se totiž dopustil v čase nouzového stavu. Policisté nyní zjišťují, zda nemá mladík na svědomí ještě další trestné skutky.

Autor: Kladno24