Dopravní policisté v Kladně zachránili sebevraha

Zoufalý muž se v neděli odpoledne rozhodl ukončit svůj život skokem ze Sítenského mostu. Na sebevraha upozornil anonymní telefonát na linku 112. 

Jako první dorazili na místo dopravní policisté, kteří se právě účastnili dopravně bezpečnostní akce.  „Již z vozidla viděli policisté, že se muž snaží vylézt na zábradlí mostu. Jakmile u muže zastavili, vyběhli z automobilu a pohotově tuto osobu strhli zpět do bezpečí. Vzápětí na to přijeli i další policejní hlídky a ostatní složky integrovaného záchranného systému,“ uvedla mluvčí policie Michaela Nováková.

Podle informací se zachráněný muž v minulosti o sebevraždu pokusil již dvakrát. Jako důvod uvedl zdravotní důvody, ztrátu zaměstnání a domova. Po převezení do nemocnice mu byly odebrány všechny předměty, kterými by si mohl ublížit a byl umístěn na expektační pokoj, sledovaný kamerami. Díky tomu bylo zabráněno dalšímu pokusu o sebevraždu, kdy se muž chtěl oběsit na části svého oděvu. Policisté opět zasáhli a nešťastníkovi byl podán uklidňující prostředek. Případ si poté převzala kriminální policie.

Autor: Kladno24

Foto: PČR