V obci Družec byl vykraden rodinný dům

Ve středu devětadvacátého července odpoledne přijal operační důstojník na tísňovou linku 158 oznámení, že v obci Družec ve Školní ulici došlo k vykradení rodinného domu.

K vloupání došlo v době od 15:00 hodin dne 11. července do 13.55 hodin dne 29. července. Neznámý pachatel vnikl přes zadní část zahrady na pozemek nemovitosti a následně rozbil skleněnou výplň okna na toaletu, kudy vnikl do domu. Z objektu odcizil zatím nezjištěný počet krabic obsahující starožitnou keramiku a porcelán. S lupem odešel poté, co si otevřel špaletové okno a vypáčil dvoukřídlá vrata. Skutek je prošetřován policisty jako přečin krádeže a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Aby se podařilo zloděje vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí výše uvedeného rodinného domu v inkriminovanou dobu podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Unhošť, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 574. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Zdroj: PČR