Senior ve Vrapicích ohrožoval kolemjdoucí sekerou

Minulou neděli odpoledne přijal operační důstojník na tísňovou linku 158 oznámení, že v Kladně Vrapicích v ulici Na Ludmile se pohybuje starý muž, třímající v ruce sekeru, kterou ohrožuje kolemjdoucí.

Na místo ihned vyjeli policisté oddělení hlídkové služby, kteří se spojili s oznamovatelem. Ten zasahující prvosledové hlídce sdělil, že se jedná o jeho devětaosmdesátiletého souseda, který je psychicky nemocný.

Vzhledem k vážnosti situace, byly na místo přivolány posily. Konkrétně přijeli další policisté z oddělení hlídkové služby a policejní psovod. Muži zákona zanedlouho objevili podivně se chovajícího seniora, který měl v ruce sekeru a neustále nelogicky hovořil.

Policisté nejprve učinili směrem k důchodci opakované výzvy, na které však muž nereagoval, použili proto donucovací prostředky a podivín byl odzbrojen a zpacifikován. Při zákroku nikdo nebyl zraněn.

Na místo události byla přivolána rychlá záchranná služba, která převezla dezorientovaného seniora do zdravotnického zařízení. Muž zjevně trpí stařeckou demencí a celý incident byl způsoben jeho zdravotním stavem.

Zdroj: PČR