Kladno zažije první ročník svatomartinských slavností

Příznivci dobrého vína se mohou v sobotu 9. listopadu těšit na první ochutnávku letošní úrody. Kladenský Klub přátel vína pro ně ve spolupráci s restaurací Zanzibar a obchodem Milana Provazníka přichystal první ročník Kladenských svatomartinských slavností. Ten proběhne od 10 do 18 hodin v prostoru Zeleného dvora vedle Zanzibaru (průjezd z náměstí Starosty Pavla). Vedle ochutnávky více jak 16 odrůd z produkce šesti pečlivě vybraných českých malovinařů nabídne také gastronomický zážitek a hudební vystoupení cimbálovky Buštěhradišťan.

Svatomartinské slavnosti navazují na populární dubnový Festival malých vinařů, jde ale koncepcí o trochu jiný typ akce. „Držíme se pravidla, že prezentujeme malé vinaře. Na Svatomartinských slavnostech ale nemohou být osobně, protože mají plné ruce práce na vinohradu,“ vysvětluje předseda Klubu přátel vína Kladno Robert Kindl.

Na premiérovém ročníku představí šest vinařství dohromady více než šestnáct svatomartinských vín. Díky spolupráci Klubu přátel vína a obchodu Milana Provazníka bude nabídka opravdu široká. Zastoupena budou vinařství Moravčík, Baláž, Vydařelý–Holomáč, Zapletal, Mádl a Gotberg. Prostor Zeleného dvora zakryjí vyhřívané venkovní stany, pořadatelé jsou tedy připravení i pro případ nepříznivého počasí.

K akci bude po poledni hrát cimbálovka Buštěhradišťan a chybět samozřejmě nebude ani dobré jídlo. O svatomartinské dobroty se postará restaurace Zanzibar, další věci k nakousnutí nabídne Mlsná Julča. Na drobném jarmarku bude možné zakoupit sýry, med a související výrobky, dekorace nebo keramiku.

Zdroj: Klub přátel vína