Zloděj v Kladně se z odcizené kabelky dlouho neradoval

Kladenští policisté přijali oznámení od sedmapadesátileté ženy z Kladenska, že jí byla z jejího vozu, parkujícího v ulici J. Hory, odcizena kabelka. Nutno však podotknout, že vozidlo ponechala poškozená odemčené a bez dozoru.

Přestože žena uvedla, že své vozidlo opustila jen na několik minut, příležitosti se ihned chopil neznámý poberta. „Ve vozidle zanechala poškozená černou kabelku s osobními doklady, s doklady od vozidla a dva mobilní telefony. Pachatel, který vnikl do vozidla a ponechanou kabelku s celým obsahem odcizil, utekl pryč. Po návratu k vozidlu žena zjistila, že byla okradena a případ ihned oznámila na policejní služebnu. Pachatel jí svým protiprávním jednáním způsobil škodu, která byla vyčíslena na částku necelé dva tisíce korun,“ uvedla k případu mluvčí policie Michaela Nováková.

Policistům se podařilo pachatele v průběhu několika dní vypátrat za pomoci kamerového systému. Zjistili, že krádeže se dopustil dvaačtyřicetiletý muž z Kladna a to ne poprvé. Za své chování bude muset tedy přijmout odpovědnost.

Policie opětovně upozorňuje řidiče i jejich spolujezdce, aby při odchodu od svých vozidel je řádně zabezpečili a především v nich neponechávali žádné věci. Zloději umí využít i malou chvilku nepozornosti ve svůj prospěch. Opomenuté věci ve vozidlech jsou pro zloděje velkým lákadlem a mnohdy i snadnou kořistí.

Autor: Kladno24