Do sklepa domu v Kamenných Žehrovicích zloděj vnikl za bílého dne

Policisté Obvodního oddělení Stochov šetří případ vloupání do sklepa nemovitosti v obci Kamenné Žehrovice. K tomu došlo toto pondělí dopoledne. O pomoc při dopadení pachatele žádají také veřejnost.

K vloupání do sklepa domu v ulici 9. května došlo v pondělí šestadvacátého listopadu mezi šestou a dvanáctou hodinou dopoledne. „Zatím nezjištěný pachatel nejprve bez užití násilí vnikl na pozemek rodinného domu a následně vyrazil sklepní okénko, které bylo otevřené na mikroventilaci. Tím se dostal do nemovitosti a ze sklepních prostor odcizil motorovou pilu v hodnotě čtyř tisíc korun. Poškozením okna způsobil zloděj škodu jeden tisíc korun,“ uvedla k případu mluvčí kladenské policie Michaela Nováková.

Případ je prošetřován jako přečin krádeže a přečin porušování domovní svobody a pachateli hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Aby se podařilo zloděje vypátrat a následně zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí výše uvedené nemovitosti v inkriminovanou dobu podezřelé osoby. Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na Obvodní oddělení policie Stochov, nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 873 573. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158.

Autor: Kladno24