Řidiče pod vlivem drog dopadli policisté v Tuchlovicích

Policistům z obvodního oddělení Stochov se podařilo v úterý během několika hodin odhalit a zkontrolovat dva řidiče, kteří byli pravděpodobně ovlivněni návykovou látkou, neboť testy na drogy byly pozitivní.

Prvním kontrolovaným byl třicetiletý řidič osobního vozidla Škoda Octavia. Ten jakmile spatřil policejní hlídku, zrychlil a rychle odbočil v Tuchlovicích z Karlovarské ulice do ulice U Staré školy a poté do ulice V Koutě, kde jej ale hlídka „na majáky“ zastavila. Po předložení dokladů policisté vyzvali muže k podrobení se dechové zkoušce na přítomnost alkoholu včetně testu na jiné návykové látky. Alkohol byl vyloučen dechovou zkouškou, nicméně test na drogy ukázal pozitivní výsledek, a to na látky amfetamin/metamfetamin. Vzhledem k pozitivnímu výsledku se dále podrobil lékařskému vyšetření s odběry biologického materiálu.

Druhý, čtyřicetiletý řidič, byl zastaven ve svém vozidle Citroen ve Stochově za použití výstražného světelného a zvukového znamení s nápisem STOP. Na výzvu policistům předložil všechny doklady potřebné k provozu a řízení vozidla a také se podrobil dechové zkoušce a testu na jiné návykové látky. Dechová zkouška byla negativní, ale test na drogy odhalil pozitivní výsledek na látku amfetamin/metamfetamin. Posléze se podrobil i lékařskému vyšetření s odběrem biologického materiálu.

Oběma řidičům byl na místě zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda.

Autor: Michaela Richterová