Podnapilý muž odmítl opustit kuchyň kladenské restaurace

Kladenští policisté řešili v pondělí k večeru případ opilého muže, který se v restauraci v ulici Osvobozených vězňů domáhal vydání pokrmu, za který neměl čím zaplatit.

Když policejní hlídka dorazila na místo, našla zde vyděšený personál a v restaurační kuchyni podnapilého muže, který neustále něco nesrozumitelně povídal. „Policejním šetřením bylo následně zjištěno, že muž vešel do restauračního zařízení a domáhal se vydání jídla, ačkoliv u sebe neměl žádné peníze. Obsluhující žena se mu snažila vysvětlit, že mu bez zaplacení žádné jídlo nevydá a aby opustil restauraci. Muž ovšem na tento požadavek nereagoval a začal  probírat potravinové zboží, které bylo vystaveno jako doplňkový prodej. Od svého jednání neupustil, ačkoliv byl opětovně ženou upozorněn, aby odešel. Následně vešel do prostoru kuchyně, odkud odmítal odejít. Z těchto důvodů obsluha zavolala o pomoc na policii,“ uvedla k případu mluvčí policie Jana Šteinerová.

Muž nejprve odmítal výzvu policistů, aby opustil prostor kuchyně, poté však přeci jen vyšel ven před výdejní pult. To, že musel kuchyň opustit, ho natolik rozčílilo, že začal mužům zákona, kteří ho vyzvali k prokázání totožnosti, vulgárně nadávat. Jelikož ho neuklidnily ani další výzvy a upozornění, byl nakonec zpacifikován a zajištěn. Policisté následně zjistili, že mají co dělat s jednatřicetiletým mužem z Plzně, u kterého byla provedením dechové zkoušky naměřena hodnota 2,68 promile alkoholu v dechu. Poté byl eskortován na policejní služebnu. Muž je podezřelý z přestupku proti veřejnému pořádku.

Autor: Kladno24