Opilému řidiči zabránil v další jízdě Kladnem kolemjdoucí

Uplynulou sobotu večer přijal operátor tísňové linky strážníků oznámení od řidiče taxislužby, že na náměstí Sítná došlo k dopravní nehodě. Neznámý muž svým vozem naboural do dopravní značky, tu vyvrátil a z místa ujel.

Na místo ihned vyjela hlídka strážníků a do sledování povedeného řidiče se zapojil také městský dohlížecí kamerový systém. Operátor zjistil vozidlo, které projíždělo přes náměstí po chodnících a trávnících. Nakonec zastavilo u bývalého podchodu, kde jeho řidič vystoupil a odskočil si na toaletu k nedalekému křoví.

Toho využil kolemjdoucí muž a ze zapalování odstaveného vozidla sebral klíčky. Spolujezdkyně, která seděla ve vozidle, mu v tom ani nebránila. Muž klíčky poté předal strážníkům. Ti povedeného šoféra vyzvali k dechové zkoušce. Do té se muži zpočátku nechtělo, ale později s ní souhlasil. Zkouška ukázala 2,45‰ alkoholu v dechu. Protože svým vozem podnapilý řidič zablokoval průjezd, strážníci museli na místě usměrňovat provoz. Muže si k dalšímu šetření převzali přivolaní policisté.

Zdroj: MPK