Muž v Kladně ohrožoval přítelkyni i policejní hlídku nožem

Kladenští policisté přijali na linku 158 oznámení od ženy, kterou její přítel ohrožoval nožem. K bytovému domu v ulici U Výtopny, kde k incidentu mělo dojít, ihned vyjela hlídka.

Případ se odehrál v úterý třicátého října kolem jednadvacáté hodiny. Žena oznámila, že přítel ji slovně napadá, vyhazuje její věci z okna a ohrožuje jí nožem. „Po příjezdu na místo se před domem nacházela poškozená žena a během krátké doby vyšel i její přítel, který byl ihned agresivní a začal ženě nadávat. Policisté okamžitě muže vyzvali, aby od svého jednání upustil a uklidnil se. Jeden z policistů odvedl poškozenou ke služebnímu vozidlu a druhý zůstal s podezřelým mužem, aby je rozdělili a  mohli provést prvotní šetření případu,“uvedla mluvčí policie Jana Šteinerová.

Toto rozdělení se muži nelíbilo a vyžadoval celou záležitost řešit společně se svojí přítelkyní, což mu nebylo umožněno. Policisté požadovali vysvětlení dané situace, ke které mezi partnery došlo od každého samostatně. Z těchto důvodů přestal podezřelý muž s policistou komunikovat. Následně si policista povšiml, že muž vytáhl z kapsy mikiny nůž, který namířil proti zasahující policejní hlídce. Policisté útočníka vyzvali, aby nůž odložil na zem, což neučinil a nadále s ním manipuloval směrem k hlídce. Policista opětovně výzvu zopakoval, ale pachatel od svého jednání neupustil a neustále diskutoval  a ohrožoval zasahující policisty nožem. Při další výzvě uposlechl a nůž hodil na zem. Na místo činu dorazily dvě policejní hlídky, které pomohly agresora zpacifikovat. Po zadržení byl násilník eskortován na policejní služebnu a poté byl umístěn do policejní cely.

Následujícího dne byl sedmadvacetiletý muž z Kladna obviněn z trestných činů nebezpečné vyhrožování a násilí proti úřední osobě. Dále byl muž vykázán ze společné domácnosti. Obviněný byl téhož dne propuštěn  a je nadále prošetřován na svobodě.

Zdroj: PČR