Kladno bude žít on-line

I přes přísná vládní opatření, která souvisí s koronavirovou epidemií v Česku, kultura a další dění na Kladně poběží pro své diváky a fanoušky dál! Město Kladno spouští nový projekt s názvem KLADNO ŽIJE ON-LINE prostřednictvím facebookového profilu „KLADNO ŽIJE“. Pro veřejnost zde bude přístupné on-line vysílání, lidé tak uvidí například koncerty z obýváku, komentované prohlídky, divadelní představení, pravidelné fitness tréninky, jógu a samozřejmě spoustu příspěvků pro děti.

„Do projektu se zapojuje každým dnem s úžasným nadšením několik kladenských umělců, sportovních klubů i volnočasových spolků. Kladenská divadla přispějí sdíleným sledováním divadelních představení, Lampion připravuje čtení pro děti, zprostředkujeme i výstavy, které jsou v kladenském zámku právě teď a, bohužel, bez návštěvníků. Věnovat se budeme i seniorům. Připravují se zajímavé přednášky a vzdělávací pořady. Místní hudebníci budou hrát ‚z obýváků‘,“ vysvětluje kladenský primátor Dan Jiránek a dodává: „Naším cílem je přenést kulturu, vzdělávání i sport a zábavu k lidem každého věku, když v současné situaci nemohou za nimi ven.“.

Hned v úterý 24. března KLADNO ŽIJE ON-LINE nabídne komentovanou prohlídku výstavy fotografií Václava Chocholy, kterou povede kurátor Kabinetu fotografie Jiří Hanke. Ve stejný den bude k vidění i záznam z Dionýsií – divadelních slavností Kladenských divadel.

„V první fázi bude KLADNO ON-LINE na facebooku a pracujeme na dalších možnostech, jak propojit co největší počet Kladeňáků. Aktuální program budeme pravidelně zveřejňovat a doplňovat. Těšíme se na vás on-line, a pokud se budete chtít zapojit, nebo máte nápad, co byste v programu ocenili, určitě nám dejte vědět,“ říká Filip Zoubek, vedoucí oddělení kultury Magistrátu města Kladna.

https://www.facebook.com/kladnozije/

Zdroj: Město Kladno