Kladenští strážníci prošli školením nového systému sebeobrany

Během měsíce listopadu a ledna proběhlo v tělocvičně kladenských strážníků proškolení hlídek v sebeobraně.

Strážníci se během výcviku seznámili pro ně s novým systémem sebeobrany SORUDO. Jde o koncept řešení konfliktních a krizových situací. Část školení bylo věnováno také první pomoci. Tento druh sebeobrany vyniká hlavně rychlou naučitelností, funkčností a bezpečným přístupem bez zbytečného traumatizování útočníka.

Na začátku školení si prošel každý účastník simulovanou situací, kdy ho na toaletě napadne opilý návštěvník baru za to, že od něho dostal pokutu. Instruktor Vladimír Borůvka k útoku na nic netušícího strážníka po krátkém verbálním napadání zaútočil i fyzicky. Tento úkol umožnil instruktorovi odhalit to, jak napadený strážník dokáže vyhodnotit danou situaci a zareagovat na ní. S každým strážníkem pak rozebral celý průběh události a následně situaci vyhodnotil.

V průběhu výcvikového dne se též strážníci seznámili s novými technikami předvádění zajištěného pachatele. Podle slov strážníka Miloše Deňa byl celý výcvikový den velikým přínosem. “Techniku SORUDO určitě zařadím do výkonu služby a doufám, že další výcvikové hodiny budou následovat,“ řekl strážník Miloš Deňo.

Zdroj: MPK