Bezohledný řidič zablokoval v Kladně výjezd z garáží

V pátek ráno přijal operátor tísňové linky strážníků oznámení o bezohledně zaparkovaném vozidle. Do ulice Jerevanská vyjela ihned hlídka strážníků. Na místě pak zjistila skupinu naštvaných řidičů, kteří nemohli vyjet z garáže, protože přímo před vjezdem stála zaparkovaná velká dodávka. Kvůli jejím rozměrům nebyl možný odtah vozidla.

Lidé si začali stěžovat přítomné hlídce, že nemohou odjet do zaměstnání a odvézt děti do škol. Svůj vztek si někteří vybíjeli právě na přítomné hlídce. Ta, díky spolupráci s Policií České republiky, zjistila telefonní spojení na majitele vozidla. Provozovateli se podařilo kontaktovat firemního řidiče, který vozidlo na místě zaparkoval. Někteří z lidí museli dobíhat autobus, aby díky nezodpovědnému řidiči nepřišli pozdě do zaměstnání. Čtyřiadvacetiletý mladík se ke svému vozidlu dostavil asi po dvaceti minutách. Hlídkou byl řešen příkazem na místě v maximální možné výši.

Bohužel tento případ není v poslední době ojedinělý. Hlídky často musí řešit řidiče vozidel, kteří špatným parkováním zablokují vjezdy nebo jiná zaparkovaná vozidla. Agresi a naštvanost si pak oznamovatelé vylévají na přítomných strážnících, kteří se jim snaží za použití všech zákonných prostředků pomoci.

Zdroj: MPK